Próbując zrozumieć

Skomplikowane, miłosne sprawy

Miłość to jedno z najfajniejszych uczuć, które doczekało się nawet swojego własnego święta. To takie uczucie, które sprawia, że dosłownie latamy nad ziemią i jesteśmy w stanie góry przenosić. To również takie uczucie, które potrafi szybko człowieka postawić do pionu. Należy również jednak dodać, że destrukcyjna siła miłości potrafi wszystko zniszczyć. Wszystko zależy od tego na jaką miłość trafimy. Każdy człowiek powinien trafić na szczęśliwą miłość. Jeżeli ktoś lubi tematykę miłosną, lubi o niej rozmawiać, to na pewno spodobają mu się książki z tego gatunku. Dobrym pomysłem będzie na pewno seria “Chłopcy” autorstwa Jenny Han. Na rynku ukazała się właśnie finałowa część serii “Zawsze i na zawsze. Chłopcy. Tom 3“.

Pierwsza miłość

Dwójka głównych bohaterów staje przed ogromnym dylematem – gdzie studiować? Znana z poprzednich części Lara Jean i Peter Kavinski wyjaśnili wszystkie sprawy pomiędzy sobą. Teraz cieszą się swoją obecnością i swoją miłością, która na nowo wybuchła pomiędzy nimi. Wszystko wydaje się zmierzać w najlepszym kierunku. Jednak powoli, krok po kroku Lara uświadamia sobie, że oto należy wybrać studia. A co stanie się z ich związkiem? Czy ma on szansę na przetrwanie, kiedy obaj na co dzień będą z daleka od siebie? Czy lepiej nowy rozdział w życiu rozpoczynać jako świadoma singielka? Tak jak zrobiła to jej siostra Margot, która przed studiami zerwała z ukochanym Joshem? Lara doskonale zdaje sobie sprawę, że mama Petera chętnie przyjęłaby informację o rozstaniu z syna. Uważa, że Peter zbyt dużą uwagę poświęca dziewczynie a za mało trenuje, co odciska swoje piętno na jego spadającej kondycji sportowej. A przecież to właśnie sportowa kariera miała czekać na chłopaka na uczelni znajdującej się blisko domu.

Młodzieńcze dylematy

Lara dowiaduje się, że nie dostała się na uczelnię pierwszego wyboru. Druga uczelnia, gdzie została przyjęta znajduje się daleko od domu. Ale to oznacza, że jednak nie będą widywali się z Peterem tak często jak by chciała. Lara jest kompletnie rozbita i nie wie co ma w związku z tym zrobić. Czym będzie dla dziewczyny pierwsza miłość? Czy będzie to coś, co przetrwa na lata? Czy będzie to pierwsza miłość po której przyjdą następne? “Zawsze i na zawsze. Chłopcy. Tom 3” Jenny Han to opowieść o młodzieńczych dylematach, które są w stanie zaważyć na naszej przyszłości. To opowieść o tym, czym jest dla nas pierwsza miłość. Czymś lekkim? Miłym wspomnieniem? Czy naprawdę czymś poważnym na całe życie? Lepszego zakończenia swojej magicznej serii “Chłopcy”, która doczekała się ekranizacji, Jenny Han nie mogła sobie wymyślić.

Coffee obraz autorstwa freepik - www.freepik.com