Próbując zrozumieć

Wiedźmińska saga

Rynek literacki nie pozwala czytelnikom zapomnieć o sobie przez bardzo długi czas. Obfituje w wiele nowości książkowych, które wychodzą spod pióra znanych nam autorów. To nie tylko nowe książki, ale również te trochę starsze, które co jakiś czas ukazują się w nowej, odświeżonej szacie. Przykładem takich książek może być chociażby Harry Potter, który został napisany wiele lat temu, jednak do tej pory cieszy się ogromną popularnością. Również nasz, rodzimy rynek ma coś do powiedzenia w tym temacie. Do księgarń trafiła właśnie saga “Wiedźmin. Tomy 1-8. Pakiet serialowy” Andrzeja Sapkowskiego.

Nowa edycja

Wszystko przez to, że pod koniec grudnia 2019 roku stacja Netflix wypuściła na rynek nowy serial “The Whitcher”, którego scenariusz oparty jest na sadze książek o Wiedźminie. Pierwszy sezon ma osiem odcinków a już zapowiadana jest kolejna seria, która w telewizji ma ukazać się w 2012 roku. Nic więc dziwnego, że w księgarniach można znaleźć nową edycję książek, które uważane są za jedną z najważniejszych pozycji, jeżeli chodzi o świat książek fantasy. Andrzej Sapkowski postać Wiedźmina stworzył w 1986 roku. Najpierw pod postacią krótkich opowiadań ukazywanych na łamach miesięcznika “Fantastyka”. Potem pojawiła się cała saga. W nowej edycji wydanej również w grudniu 2019 na rynku pierwszy tom ma obwolutę filmową. Reszta nie, jednak są one równie ciekawie i pięknie się prezentują. W skład pakietu wchodzą opowiadania “Ostatnie życzenie” i “Miecz przeznaczenia”, cykl wiedźmiński “Krew elfów”, “Czas pogardy”, “Chrzest ognia”, “Wieża Jaskółki”, ” Pani Jeziora”, powieść “Sezon burz”.

Geralt z Rivii

Wiedźmin. Tomy 1-8. Pakiet serialowy” to opowieść o Geralcie z Rivii, który przemierza Królestwa Północne razem z Ciri. Ma on przy sobie dwa specjalne miecze dzięki którym jest w stanie pokonać zło czyhające na ludzi. Jego obowiązkiem jest pomoc innym osobom, które bardzo często nie mogą poradzić sobie ze śmiertelnym niebezpieczeństwem. Wiedźmin stawia się wszędzie tam, gdzie zostaje wezwany. Tocząc walkę z najróżniejszymi stworami, których czasem nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, Geralt bardzo często toczy walkę sam ze sobą. jest to bowiem człowiek, który wypełnia swoje przeznaczenie, jednak nie jest on tak chętny do zabijania jakby się wszystkim wydawać chciało. Woli odprawić czary, urok niż zabijać. Geralt zakochuje się z wzajemnością w Yennefer – czarodziejce. Jednak musi pamiętać o tym jakie jest jego przeznaczenie. Dlatego nieustannie wędruje po różnych miejscach. Stara się pomagać wszędzie tam, gdzie będzie konieczność.

Coffee obraz autorstwa freepik - www.freepik.com